Підготовка до ювілею - 150 річниці з дня народження Лесі Українки

На Волині відбулось виїзне засідання Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики на тему: “Про функціонування закладів культури в умовах децентралізації”

В обласному центрі делегація парламентарів відвідала Луцький замок та художній музей, ознайомилась з роботою Державного історико-культурного заповідника. Народні депутати з профільного парламентського Комітету також побували в літературно-меморіальному музеї-садибі Лесі Українки в Колодяжному. Завідувачка Ольга Бойко провела екскурсію та представила експозицію музею, яка розкриває життєвий і творчий шлях поетеси. Потому відбулась конференція, на якій обговорили проблематику відзначення 150-річчя Лесі Українки, досвід культурної діяльності, пов’язаної із поетесою.

Для нас важливо повертати в сучасний медійний простір тих, кого вважаємо українським іконостасом. Леся Українка — сучасна, сильна, високоосвічена жінка, яка змінювала добу, в яку жила. Вона повинна повернутись у кожне помешкання. Сьогодні це можливо здійснити за допомогою мережі, науково-пізнавальних фільмів на YouTube, серіалів. Леся Українка не повинна залишитись лише сторінкою у шкільній програмі. Ми знаємо, якою вона була, на що впливала та як творила тоді ту українську ідентичність, яку сьогодні ми так старанно намагаємося відшукати та оновити, – зауважила заступник міністра культури, молоді і спорту Ірина Подоляк.

На конференції також обговорили стан та перспективи розвитку бібліотек у громадах, реформування бібліотечної галузі. Вітання від народного депутата України Степана Івахіва учасникам конференції переказав його помічник Павло Самолюк. Також гостям вручили книги і подарунки від благодійного фонду “Патріоти Волині”.

У презентованому виданні “Родові гнізда Драгоманових-Косачів: їх устрій та культура” (автор-літературознавиця Тамара Скрипка) досліджується духовне середовище й культурна атмосфера маєтків родини Драгоманових-Косачів як осередків української традиції та аристократичної культури кінця 19-го — початку 20 століття.

У книзі використано друковані та рукописні мемуари, епістолярій власників садиб, членів їхньої родини та оточення, а також подано понад півтисячі унікальних фотографій з приватних колекцій у США, Канаді, Швейцарії та Росії.

Масові заходи та професійні свята

Українські зірки вітають медиків Волині з професійним святом

Благодійний фонд "Патріоти Волині" зібрав для медиків Волині найщиріші привітання від знаменитостей - Павла Зіброва, Тоні Матвієнко, Аркадія Войтюка, Віктора Павліка, гурту "Лісапетний батальйон" та Степана Гіги.Щасливого Різдва та Нового року!

Різдвяно-новорічна святкова феєрія у ковельських школах та дитсадках стартувала від дня святого Миколая і триває до сьогодні. Присмак зимових свят дітям підсолодили і новорічні подарунки від благодійного фонду Степана Івахіва "Патріоти Волині".


Депутатські відзнаки для сільського старости

З нагоди Дня місцевого самоврядування іменним годинником та Почесною грамотою народного депутата України Степана Івахіва нагородили старосту сіл Седлище, Борзова та Черемшанка Миколу Ваврищука.