Хронограф пам’яті: одвічний біль Афганістану

Для тих, хто виконував військову присягу в різних "гарячих" точках планети, їхніх родин та близьких найбільше горя та сліз приніс Афганістан. З безглуздої війни у цій далекій та чужій країні не повернулися додому понад 3 тисячі українських військовослужбовців. Серед них - 16 воїнів з Ковеля та району. Ще 39 стали інвалідами...

В Республіку Афганістан Ковельським віськкоматом було призвано 364 людини, - розповів голова міськрайонної спілки ветеранів Афганістану Микола Савосюк. - Всі ми думали, що це була остання війна, в якій гинули українці. Однак, ми помилялися, а нова війна прийшла, звідкіля її ніхто не чекав. І воїни-афганці, незважаючи на вік та здоров’я, не могли бути осторонь подій, які й донині тривають на сході України: більше 12 тисяч наших побратимів воювали і до сьогодні захищають територіальну цілісність нашої держави. На жаль, більше 200-сот з них загинуло. Багато поранених...

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять полеглих захисників України та воїнів, які загинули на чужині. Слова шани і поваги воїнам-афганцям висловили представники міської та районної влади.
Понад сім років Ковельська міськрайонна організація Української спілки ветеранів Афганістану квартирує в офісі по вулиці Грушевського, 14. Приміщення для статутної дільності спілки надала міська влада, а благодійний фонд Степана Івахіва “Патріоти Волині” профінансував капітальний ремонт та допоміг облаштувати кімнату-музей. За сприяння народного депутата України також споруджено пам'ятники загиблим воїнам-афганцям у Ратному та Старій Вижівці. За багаторічну плідну співпрацю Українська спілка ветеранів Афганістану нагородила Степана Івахіва пам’ятною медаллю “Честь. Мужність. Пам’ять”.

Від імені народного депутата України щиро дякую вам, шановні ветерани, за таку почесну відзнаку, - зауважив директор благодійного фонду “Патріоти Волині” Павло Самолюк, отримавши нагороду, яку він передасть адресату. - Степан Івахів та його благодійний фонд співпрацює і підтримує громадські організації воїнів-афганців в усіх районних центрах виборчого округу народного депутата. Бо це - згуртовані, самодостатні і сильні духом люди, які мають справжній чоловічий характер і активну громадянську позицію. Ми дякуємо вам за відданість українській державі, за те, що даруєте свій безцінний досвід молодому поколінню!


З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 31-ої річниці виведення військ з Афганістану подяками народного депутата України Степана Івахіва та грошовими преміями його благодійного фонду нагороджено ковельських побратимів “Української спілки ветеранів Афганістану” Володимира Кондратюка, Руслана Дячука, Василя Поліяна та Василя Черняка.

По завершенню тематичного заходу біля пам’ятника загиблим воїнам-афганцям на Меморіалі Слави відслужили поминальну панахиду. До монумента лягли вінки та квіти пам’яті.

Масові заходи та професійні свята

Українські зірки вітають медиків Волині з професійним святом

Благодійний фонд "Патріоти Волині" зібрав для медиків Волині найщиріші привітання від знаменитостей - Павла Зіброва, Тоні Матвієнко, Аркадія Войтюка, Віктора Павліка, гурту "Лісапетний батальйон" та Степана Гіги.Щасливого Різдва та Нового року!

Різдвяно-новорічна святкова феєрія у ковельських школах та дитсадках стартувала від дня святого Миколая і триває до сьогодні. Присмак зимових свят дітям підсолодили і новорічні подарунки від благодійного фонду Степана Івахіва "Патріоти Волині".


Депутатські відзнаки для сільського старости

З нагоди Дня місцевого самоврядування іменним годинником та Почесною грамотою народного депутата України Степана Івахіва нагородили старосту сіл Седлище, Борзова та Черемшанка Миколу Ваврищука.