Фестиваль "Перемагай себе" у Ковельському районі

Понад 70 людей з інвалідністю з’їхалися в Голоби для участі в четвертому районному фізкультурно-оздоровчому фестивалі “Перемагай себе”.

Найбільш масовим видом таких змагань традиційно є бочча. Ця гра з м’ячем однаково цікава як дітям, так і досвідченим майстрам паралімпійського спорту. Переможець кубка Західної ліги Олександр Барбарук з села Погиньки Ковельського району каже:

Для людей з особливими потребами бочча — це не лише гра, яка розвиває моторику рук, а й спосіб цікаво та змістовно провести своє дозвілля.. Особисто я вперше поїхав на чемпіонат України ще в 2017 році, там ми завоювали “бронзу”. Через рік я вже став другим у своєму класі, а минулого року виграв кубок Західної ліги серед спортсменів з інвалідністю. Цього року цей турнір відбудеться на Волині, у Луцьку, 22-23 листопада. А нинішній фестиваль у Голобах для мене - чудова нагода ще раз перевірити власні сили та побачитись з друзями, яких тут багато...

Підтримала колегу і Ольга Дубінська з Горохова. На фестивалі у Голобах жінка представляє ГО “Сонце любові”:

- Ми започаткували такі змагання в себе в Горохові. І мене тішить, що ця традиція прижилась і в інших районах нашої Волині. Ми раді зустрітися, поспілкуватися. Знаєте, для нас головне — не перемога, а вже сама участь у таких змаганнях...

А от Соломія Рущак з мамою та подругою Мартою Борисяк приїхали до Голоб аж із міста Золочева Львівської області. Кажуть: кожні такі змагання для них - це свято!

- У нас в Золочівському районі є реабілітаційний центр, і ми часто їздимо на різні змагання, - розповіла мама Соломійки Ганна Рущак. - Дуже дякуємо організаторам за запрошення на цей фестиваль. І всім, хто підтримує людей з особливими потребами. Нам подобається бочча: Соломія вже має 13 медалей, і кожна з них — дорожча за золото!

- Багато що мені подобається на змаганнях, - підтримує розмову Соломія Рущак. - Але найбільше люблю грати в боччу і шашки...

Районний фестиваль “Перемагай себе” започаткувала асоціація осіб з інвалідністю “Добродія в дії”. Її очільник Володимир Кравчук каже: спортивну програму змагань продумали так, щоб задіяти і дітей, і дорослих. Окрім бочча неповносправні спортсмени також визначали кращих у стрільбі з лука та пневматичної зброї, кеглях, крокеті, дартсі та баскеті.

- Так як бочча — це гра більше для молоді, то ми подумали, щоб в інших дисциплінах змогли взяти участь і люди більш поважного віку. Тому що на дітей з особливими потребами у нас ще звертають увагу, а з тими, кому за 40-50 років і особливо - з пенсіонерами уже ніхто не займається. А наш фестиваль об’єднує людей. Судіть самі: наймолодший учасник змагань - 2007 року народження, а найстаршим - уже за сімдесят...Ініціативу ГО “Добродія в дії” вкотре підтримав благодійний фонд “Патріоти Волині”: від імені народного депутата України Степана Івахіва учасників фестивалю привітав юрист фонду Сергій Юдін. Він також передав організаторам новий комплект м’ячів для гри в бочча, який закупили за кошти благодійного фонду “Патріоти Волині”.


Масові заходи та професійні свята

Українські зірки вітають медиків Волині з професійним святом

Благодійний фонд "Патріоти Волині" зібрав для медиків Волині найщиріші привітання від знаменитостей - Павла Зіброва, Тоні Матвієнко, Аркадія Войтюка, Віктора Павліка, гурту "Лісапетний батальйон" та Степана Гіги.Щасливого Різдва та Нового року!

Різдвяно-новорічна святкова феєрія у ковельських школах та дитсадках стартувала від дня святого Миколая і триває до сьогодні. Присмак зимових свят дітям підсолодили і новорічні подарунки від благодійного фонду Степана Івахіва "Патріоти Волині".


Депутатські відзнаки для сільського старости

З нагоди Дня місцевого самоврядування іменним годинником та Почесною грамотою народного депутата України Степана Івахіва нагородили старосту сіл Седлище, Борзова та Черемшанка Миколу Ваврищука.