Школа добра, здоров’я і любові!

Ковельська школа №8 — піонер інклюзивної освіти на Волині: 13 років тому тут наважились інтегрувати в щоденний навчальний процес і дітей з особливими потребами. П’ятикласник Стас Громов навчається у восьмій школі з вересня цього року. Мама хлопчика каже: у початкових класах Стас займався з такими ж дітьми, як сам, а нині вже освоївся і у звичайній школі.

Вести дитину в загальноосвітню школу, в клас до здорових діток, - це був справжній виклик для нас, - пригадує Марина Громова. - Але, завдяки дітям, класному керівникові та загалом педагогічному колективу цієї школи процес адаптації виявився безболісним. Стасу тут подобається: він вчить табличку множення, ми багато читаємо, пішли далеко вперед у навчанні. Він оцінки на уроках заробляє! І для мене очевидно: батькам таких діток не треба боятися, треба робити все, аби вони більше перебували в соціумі...

Таких, як Стас, учнів з особливими освітніми потребами у цій школі - 16. І ніхто з них не почувається в шкільному колективі зайвим. Замкнутим у собі. Тим більше - чужим. У кабінеті корекційної освіти з Андрійком Приймачуком займається практичний психолог. Хлопчик навчається в 4-му класі і мріє стати журналістом.

Мені у школі добре, - каже Андрій. - У мене тут багато добрих друзів. Вони допомагають мені носити портфель, а коли я падаю — допомагають піднятися. А в цьому кабінеті я займаюся розвитком моторики і мовлення...

Поряд - кабінет лікувальної фізкультури та інші спеціалісти. Віднедавна у цьому ж приміщенні квартирує і міський інклюзивно-ресурсний центр.

Психолого-педагогічний супровід дітей у цій школі дуже важливий, - розповіла психолог Наталія Романюк. - Це сприяє кращому засвоєнню знань учнями з особливими освітніми потребами, адаптації дітей та розвитку їхніх знань та навичок. Вони тут вчаться дружити, вміти поводити себе в різних ситуаціях...


Велику увагу в школі приділяють заняттям фізкультурою та спортом. Серед кращих спортсменів навчального закладу є й учні з фізичними вадами. Інклюзивне навчання в школі організували в окремій будівлі. Багато років до ремонту вона стояла пусткою. У співпраці з міською владою створити комфортні умови для школярів допоміг благодійний фонд народного депутата Степана Івахіва “Патріоти Волині”.

Як син української вчительки, Степан Петрович добре знає і розуміє проблеми освіти, - розповів директор благодійного фонду “Патріоти Волині” Павло Самолюк. - Наш фонд багато років працює над покращенням матеріально-технічної бази шкіл. Зокрема і 8-ої школи у Ковелі. Це і проект “Затишна учительська”, і переданий для потреб даного навчального закладу мультимедійний комплекс. Спільно з міською владою ми провели ремонт приміщення, де зараз облаштовано інклюзивний центр. 8-а школа — одна з перших в Ковелі, де було замінено всі вікна на енергоощадні. І сьогодні батьки вже не переживають, що діти будуть мерзнути в класах взимку...

Благодійники були бажаними гостями і на 60-річному ювілеї школи: саме в далекому 1959 році навчальний заклад розпочав функціонувати на місці колишньої Ковельської державної гімназії (1906-1939 роки), приміщення якої було зруйноване в роки другої світової війни.


Одне крило гімназії збереглося і до сьогодні та є частиною сучасної шкільної будівлі. А інше — окремим приміщенням, - розповів на урочистій академії з нагоди ювілею директор школи Василь Шворак. - Гордістю нашого закладу є той факт, що відомий вчений світового рівня, видатний краєзнавець та археолог, професор Олександр Миколайович Цинкаловський початкову освіту здобував саме в ковельській гімназії. Тому традиції, які тоді були започатковані, ми намагаємось берегти та примножувати. У 1966 році школа стала середньою. А ще за два роки відбувся і перший випуск нашої школи...

У міському палаці учнівської молоді звучали спогади колишніх директорів навчального закладу, вітання від представників влади та колег-освітян. Слова вдячності педагогам за відданість справі та бажання зробити свою школу найкращою на зібранні висловив і Павло Самолюк. А подарунком до свята від благодійного фонду “Патріоти Волині” стала мобільна акустична система для проведення культурно-мистецьких заходів.


Для ювілярів також виступили аматори сцени Ковельської школи мистецтв, ансамбль народної пісні “Поліський дивоцвіт” та народний танцювальний колектив “Барвінок”.


Масові заходи та професійні свята

З Днем залізничника!

4 листопада своє професійне свято відзначили працівники залізничного транспорту України: саме в цей день у 1861-му році, ще за часів Австро-Угорської імперії, до Львова прибув перший потяг. А уже за якихось 12 років по тому залізницею можна було дістатися і до Ковеля...


Поважний ювілей ковельської газети

4 жовтня 1939 року вийшов з друку перший номер газети "Вісті Ковельщини". З нагоди 80-літнього ювілею часопису до читального залу районної бібліотеки завітали друзі та шанувальники популярного видання.


Всі ми родом з дитинства

З нагоди Дня працівників дошкільної освіти в палаці учнівської молоді Ковеля відбулися загальноміські урочистості. Зі сцени звучали слова шани та подяки на адресу тих, кому довіряють надзвичайно відповідальну місію - виховувати дітей, плекати майбутнє нашого суспільства та держави.


У Шацьку відгуляли день селища

У день Шацька всі дороги вели в парк Шевченка: люди йшли послухати святковий концерт, поспілкуватися, взяти участь у конкурсах та вікторинах. Багато хто позував для фото в чисельних фотозонах свята.